"Ať jdeš kamkoli, jdi celým svým srdcem."

Konfucius

Smích nám sluší.

Síla v nás

Možná teď zrovna nemáte důvod k úsměvu. Truchlíte nebo se zlobíte, vztekáte se. Ano, máte na to právo. Každá emoce má svou formu a čas. Užijte si i tyto pocity. Jsou vaše a pomáhají vám. A i kdyby bylo ve vašem životě sebevíc zamračeno, jednou sluníčko zase vyjde a vy se usmějte.

Kdo teď může, usmějte se. Jde to ztuha? Křečovitě?

Jen to ještě párkrát zkuste, běžte k zrcadlu a zjistíte, že každý další úsměv je veselejší, opravdovější a sluší vám víc a víc. Když se radujete, usmíváte se. Tahle informace je zakódovaná v nás samotných a jde to i obráceně. Když se budete chvilku usmívat, zjistíte, že přichází radost a ani netušíte, odkud pochází. Zkuste si to.

Síla v nás

Jdete po ulici uzavřeni ve svých starostech, myšlenkách (nechtějte vědět, jak v takový moment vypadá vaše tvář) a najednou vás upoutá postava, co jde proti vám a usmívá se na vás. Napadne vás: „To je ale blázen“, ale když prozkoumáte svůj pocit, cítíte se veseleji. Možná ještě večer si vzpomenete na to, že jste potkali Úsměv.

Úsměv pochází z našeho srdce, srdce je symbolem lásky a láska má sílu hory přenášet.

Všechno už vlastníme a máme v sobě. Umíme se usmívat a rozdávat radost úsměvem už od dětství. Jen jsme zapomněli, jaký dar máme. Schopnost rozdávat radost úsměvem.

Pojďme si rozdávat úsměv. Nemusíte běhat po ulicích s křečovitě nuceným úsměvem na tváři, ale zkuste jít za tím, koho máte rádi a usmějte se na něj. Najděte na procházce či v dopravním prostředku jakýkoliv důvod k úsměvu a věnujte ho. Věřte, že se Vám vrátí.

 

Dokáže Vás toto video rozesmát?

https://www.youtube.com/watch?v=YdQnuqFlD7U&feature=related