"Proti trampotám života dal Bůh člověku tři věci - naději, spánek a smích."

Immanuel Kant

Radost - Síla v Nás

Síla v nás

Pojďme se věnovat radosti. Je to tak jednoduché…

Když nás něco trápí, ať je to jakákoliv situace, můžeme do ní vnést lásku a nebo jen tím, že se věnujeme své radosti, pomáháme měnit tyto situace.

Jednoduchý příklad:

 

….naši politici jsou sprostá arogantní sebranka. Právě jsem vyslala své přesvědčení. A protože je nás víc co takhle smýšlíme, není divu, že politici jsou arogantní sebranka. Stačí tuto myšlenku změnit a vyslat ji. Pomůže i to, když se nebudeme negativní myšlenkou zabývat (tím jí neodesílame a nezesilujeme) a půjdeme na chvilku dělat to co nám přináší radost.

Tak znovu a lépe: naši politici jsou skvělí a řeší blaho nás všech. A teď si představte že tuto myšlenku vysílá tisíce lidí v naší zemi. Pusťte fantazii naplno a představte si, jak se najednou jeden politik omluví druhému. Jak se najednou najde jednoduché řešení důchodové reformy a Vy sedíte a říkate si: To má moje myšlenka takovou sílu?

Síla v nás

Cest je mnoho. A pokud nemáte chuť aktivně měnit náš svět, tak posílám prosbu. Prostě přestaňte kritizovat věci kolem vás a běžte dělat a nebo myslet na to, co vám přínáší radost. I tím nám všem pomůžete. Než nadávat na krizi, běžte s přáteli na pivko a vyprávějte si vtipy.

Jednu schopnost, kterou vlastníme a velmi málo používáme, v které je obrovská síla, naleznete zde

 

Každá radostná myšlenka a pocit který vyšlete se vám vrátí.